• آرشیو اخبار فرهنگی


مراسم دانش‌آموختگی دانشگاه علامه طباطبائی با میزبانی بیش از ۲۵۰۰ نفر برگزار گردید.

مراسم دانش‌آموختگی دانشگاه علامه طباطبائی با میزبانی بیش از ۲۵۰۰ نفر، پنجم اردیبهشت‌96، هم‌زمان با عید مبعث در محل سالن تربیت‌بدنی پردیس مرکزی با حضور رئیس دانشگاه برگزار گردید.

مراسم با تلاوت آیاتی از قرآن کریم، سرود ملی کشور و سرود دانشگاه علامه طباطبائی و با اجرای حسین رفیعیی  آغاز گردید.  

دکتر حسین سلیمی بجستانی، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علامه  در این جشن به عنوان سخنران اول مراسم بیان داشتند: این جشن برای ما و دانشجویان بسیار مهم است. تعداد دانش‌آموختگان شرکت‌کننده در سه مقطع حدود ۸۵۰ نفر است. طبق آمار معاونت آموزشی، رتبه‌های برتر در مقطع کارشناسی ۷۸ نفر، کارشناسی ارشد ۲۶۰ نفر و دکتری ۲۵ نفر‌ است. با توجه به همراهی خانواده های دانش آموختگان، امروز میزبان حدود ۲۵۰۰ نفر هستیم و این با همت همکارانم در معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه میسر گردیده و جا دارد که از همه آنها تشکر و قدردانی داشته باشم.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه با اشاره به هم‌زمانی این جشن با عید مبعث بیان کرد: محوریتی با طرح یک شعار به جشن امسال داده شده و آن این است که تنها یک زمین بیشتر نداریم. همه ما روایت های زیادی از دوران تحصیل داریم. از شروع تا پایان با واژگان قشنگی به اسم تفکر، چشم انداز، بینش و ... آشنا شدیم و این به یادماندنی است. بیش از 11 میلیون فارغ التحصیل دانشگاهی داریم که حدود 6میلیون و 300 هزار نفر آنها آقایان هستند و از این جمعیت حدود 3میلیون و 500 هزار نفر شاغل اند. در هفته های آتی جشنواره روشنا در دانشگاه علامه در حال برگزاری است و این برای شما که جویای کار هستید فرصت خوبی است تا با شرکت ها و کارآفرینان آشنا شوید. در دانشگاه علامه طباطبائی مرکز کارآفرینی دانشگاه طرحی به اسم هدایت را آغاز کرده است و از همه مهمتر کانون دانش آموختگان دانشگاه است و شما می توانید از این ظرفیت ها استفاده کنید.

سلیمی بجستانی درباره هدف اصلی این برنامه خاطرنشان کرد: حفظ و تداوم ارتباط دانشجویان با دانشگاه، هدف اصلی این برنامه است. دانشجویان باید بدانند که عضو‌ خانواده دانشگاهی علامه طباطبائی هستند که باید از توانایی‌هایشان استفاده کرد. امروز در این جشن علاوه بر برنامه‌های مختلف، کانون دانش‌آموختگان هم در این جشن کار خود را به صورت جدی آغاز کرده و اطلاعات دانش‌آموختگانی که حضور دارند را دریافت می کند و سامانه‌ای فراهم شده است تا دانش‌آموختگان سال‌های آینده اطلاعات خود را ثبت کنند. جشن دانش‌آموختگان یک پتانسیل و استعداد است. برخی از دانش آموخنگان افراد موثری در جامعه هستند و باید علامه‌ای بمانند تا در زمینه‌های مختلف آموزشی، فرهنگی و ‌کارآفرینی از آن‌ها استفاده کنیم. 

سلیمی بجستانی ادامه داد: خدا را شکر دانشجویانی که علامه‌ای هستند افتخارشان این است که روزی در این مجموعه درس خواندند که این مساله را در ارتباط‌های بیرون دانشگاه بیشتر حس می‌کنم.

در ادمه این مراسم دکتر حسین سلیمی ریاست دانشگاه علامه به ایراد سخنرانی پرداختند: 

دکتر سلیمی بیان داشتند: به همت مسئولان و همکارانم در دانشگاه توانستیم شاهد گسترش علم، دانش و اخلاق باشیم. پیامبر اکرم(ص) در تاریک ترین دوران تاریخ و شرایط نامناسب انسانی برانگیخته شدند، امدند تا علم واخلاق را وجه تمایز انسان و حیوان قرار دهند. حوزه دانش تنها جایی است که مساوات در آن نیست و "هَلْ يَسْتَوِي الَّذِينَ يَعْلَمُونَ وَالَّذِينَ لَا يَعْلَمُونَ". امروز توانستیم شاهد جشنی باشیم تا رسیدن به مرحله رفیع را تبریک بگوییم. در دانشگاه شما بیشترین نظریه ها و اندیشه های نو در آن روی می دهد و در تولید مقالات علمی در حوزه علوم انسانی رتبه دوم کشور را دارد. در بین بیش از 350 دانشگاه دولتی کشور جزو 12 دانشگاه برتر است و بسیاری از فارغ التحصیلان این دانشگاه در اقصی نقاط کشور عزیزمان و حتی در سایر کشورها نقش کلیدی دارند. و این به همت  استادان و همکاران گرامی ما و به همت شما دانشجویان محقق شده است و برای ما باعث افتخار است.

وی افزود: از شما دانشجویان و دانش آموختگان انتظار دارم با ورودتان به کار، نماینده شایسته ای برای دانشگاه علامه باشید و اندیشه و زیست شما بر اساس دانش باشد و ما آمده ایم تا سطح علمی شما را بالا ببریم و انتظار داریم که شما نمایندگان اخلاق دانشگاه علامه در کشور باشید. این علوم انسانی و علوم اجتماعی است که معنای زیستن را به جامعه و سایر علوم می دهد و از میان شما دانش آمختگان دانشگاه در سال 8 الی 9هزار نفر در جاهای مختلف به کار گرفته می شوند و هر روز از سایر سازمانها و نهادها این را از ما استعلام می گیرند. برای شما آرزوی موفقیت روزافزون دارم و مایه افتخار اساتیدتان باشید.

از دیگر بخش های جذاب این برنامه حضور محمدضا علیمردانی بازیگر، خواننده و دبلور توانای کشور بود که به اجرای زنده قسمت هایی از دیالوگ های کاراکترهای انیمیشن پندانه و دیرین دیرین پرداختند. اجرای موسیقی زنده اقوام مختلف ایران، حضور والدین یکی از دانش آموختگان دانشگاه جهت تشکر و تبریک این جسن، اجرای مسابقه برای دانش آموختگان و فرزندان آنها توسط حسین رفیعی از بخش های جذاب برنامه جشن بود. 

 

 

تاریخ درج خبر: 1396/02/06 - ساعت درج خبر: ٠٩:٢١ - شماره خبر: ٣٢٣٨ - تعداد بازدید: 780


خروج