• آرشیو اخبار فرهنگی


برگزاری مرحله دانشگاهی ششمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان در دانشگاه علامه طباطبایی

مرحله دانشگاهی ششمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران نشان خواجه نصیرالدین طوسی به همت جهاد دانشگاهی و معاونت فرهنگی دانشگاه علامه طباطبایی، دیروز سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 در دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی این دانشگاه برگزار شد.

در این مسابقات که با مسئولین جهاد دانشگاهی علامه و دکتر عصمت مومنی  مدیر برنامه ریزی و نظارت فرهنگی  دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، 10 گروه مناظره کننده دانشگاه علامه و دانشگاه فرهنگیان در مرحله مقدماتی به رقابت پرداختند که در نهایت 6 تیم به مرحله نیمه نهایی راه یافتند. گفتنی است مرحله نیمه نهایی این مناظرات هفته آینده سه شنبه 2 اردیبهشت 96 در دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی این دانشگاه برگزار خواهد شد.

در ابتدای این مسابقه همزمان دو گروه در سالن A و B به مناظره پرداختند که در سالن A مناظره‌ای با موضوع "اقلیت های دینی و مذهبی در ایران از  وضعیت مطلوبی در مقایسه با کشورهای در حال توسعه برخوردارند." برگزار شد و "گروه موج " به عنوان گروه موافق و گروه امید به عنوان گروه مخالف به بیان نظرات خود پرداختند که گروه امید در این مناظره برنده شد.

در سالن B مناظره‌ای با موضوع "ایجاد فروشگاه های بزرگ مواد غذایی سبب از بین رفتن بازار خرده فروشی ها می گردد." برگزار شد و "گروه اکسیر سخن" به عنوان گروه موافق و گروه کارآفرین هستیم به عنوان گروه مخالف به بیان نظرات خود پرداختند که گروه کار آفرین هستیم در این مناظره برنده شد.

همینطور در سالن B مناظره‌ای با موضوع "حضور اجتماعی زنان موجب تحکیم نظام خانواده می شود." برگزار شد و "گروه افق نو" به عنوان گروه موافق و گروه امید به عنوان گروه مخالف به بیان نظرات خود پرداختند که گروه امید در این مناظره برنده شد.

پس از آن در سالن A مناظره با موضوع "ارتباط مستقیم نهاد روحانیت با سیاست ، باعث ایجاد فاصله میان مردم و روحانیت می شود." با حضور "گروه نجوا"به عنوان گروه موافق و "گروه تابش"به عنوان گروه مخالف برگزار شد که گروه نجوا برنده این مناظره شناخته شد.
در سالن A مناظره با موضوع "مانع اصلی توسعه ، فقدان اجماع رهبران جامعه است." با حضور "گروه منطق پارسی"به عنوان گروه موافق و "گروه کار آفرین هستم"به عنوان گروه مخالف برگزار شد که گروه منطق پارسی برنده این مناظره شناخته شد.
همزمان در سالن A مناظره‌ای با موضوع "تعدد و تکثر جناح ها به نفع حکومت است." برگزار شد که " گروه منطق پارسی"به عنوان گروه موافق و "گروه ققنوس "به عنوان گروه مخالف به بیان نظرات و استدلال‌های خود پرداختند. گروه منطق پارسی برنده این مناظره اعلام شد.
 
بنابراین تیم های امید، افق نو، منطق پارسی و کارآفرین هستیم به مرحله بعد راه پیدا کردند و بدین ترتیب تیم های امید، منطق پارسی و نجوا نیز به مرحله نیمه پایانی راه یافتند .
اما تیم چهارمی که به مرحله نیمه پایانی راه یافت از میان تیم های بازنده مرحله قبل بود که با توجه به امتیازات گروه ها تیم تابش به عنوان تیم چهارم به مرحله نیمه پایانی راه یافت.

تاریخ درج خبر: 1396/02/27 - ساعت درج خبر: ١٠:٢٢ - شماره خبر: ٣٤٧٨ - تعداد بازدید: 449


خروج