• آرشیو اخبار فرهنگی


تقویت ارتباط بین نهاد دانشگاه و بخش عمومی و دولتی در راستای حل مسائل موجود شهرها و کلانشهر ها

به همت انجمن علمی دانشجویی مدیریت شهری دانشگاه علامه طباطبایی، جلسه توجیهی دانشجویان جدید الورود کارشناسی ارشد مدیریت شهری با حضور دکتر حسین پور ( مدیر گروه مدیریت دولتی و شهری)، دکتر کاظمیان ( معاون آموزشی دانشکده مدیریت و حسابداری)، و دکتر فرجی عضو هیأت علمی دانشکده مدیریت و حسابداری و اعضای انجمن علمی، در 17 مهر96 ساعت 13 الی 15 در سالن شورای دانشکده مدیریت و حسابداری برگزار گردید.

در این جلسه که دانشجویان ورودی سه سال متوالی حضور داشتند، ضمن بیان پتانسیل و ظرفیت های رشته مدیریت شهری، فعالیت های انجام شده توسط انجمن علمی طی یک سال گذشته تشریح و از تهیه برنامه ای جهت ارتباط  بیشتر دانشجویان مدیریت شهری با هم و نیز گسترش تعاملات با استادان صحبت شد.

در این جلسه ابتدا دکتر حسین پور مدیر محترم گروه مدیریت دولتی و شهری، ضمن تبریک به دانشجویان جدیدالورود، اظهار امیدواری کردند که ارتباط بین نهاد دانشگاه و بخش عمومی و دولتی در راستای حل مسائل موجود شهرها و کلانشهر ها تقویت گردد. ایشان همچنین به دانشجویان تاکید کردند که برای انتخاب موضوع پایان نامه از ترم اول اقدام نمایند و در این راستا می توانند از الویت های پژوهشی سازمان ها مربوطه از جمله شهرداری و سازمان های وابسته، با کمک استادان و ظرفیت های دانشگاه استفاده نمایند.

در ادامه جلسه دکتر کاظمیان معاون محترم آموزشی دانشکده مدیریت و حسابداری و استاد مشاور انجمن، اهمیت و نقش موثر شرکت در فعالیت های جانبی از جمله انجمن های علمی را خاطر نشان کردند و ضمن بیان فعالیت های شاخص انجمن علمی مدیریت شهری در یک سال گذشته،  به ظرفیت های بالای انجمن جهت فعالیت در حوزه های مختلف اشاره نمودند. همچنین ایشان تشکیل جلسات مشترک دانشجویان و فارغ التحصیلان مدیریت شهری با حضور استادان گروه را به طور زمان بند جهت هم افزایی و انتقال تجربیات فارغ التحصیلان شاغل در حوزه های مختلف و مرتبط با مدیریت شهری و مشارکت در حوزه های پژوهشی را پیشنهاد نمودند.

دکتر فرجی عضو محترم هیأت علمی دانشکده مدیریت و حسابداری نیز با بیان اهمیت و نقش موثر کار گروهی و تیمی در ایران و خارج از کشور دانشجویان را به حضور در فعالیت های گروهی از جمله انجمن های علمی دعوت نمودند و فعالیت در عرصه های مختلف دانشگاهی را گامی مهم در موفقیت آینده کاری و تحصیلی دانشجویان دانستند.

خانم مهندس جعفری نوذر دبیر انجمن علمی مدیریت شهری، ضمن تشکر از راهنمایی ها و زحمات آقای دکتر کاظمیان ( استاد مشاور محترم انجمن علمی مدیریت شهری) و نیز راهنمایی و حمایت های همیشگی آقای دکتر حسین پور و همراهی و مشارکت دلسوزانه آقای دکتر فرجی در برنامه های انجمن، به بخشی از فعالیت های انجام شده توسط انجمن از جمله دو فصلنامه علمی تخصصی مدیریت شهری اشاره نمودند و با بیان مزیت های عضویت و حضور در انجمن های علمی و نحوه و فرآیند ثبت نام و عضویت برای دانشجویان جدید الورود اظهار امیدواری کردند که با پیوستن دوستان علاقمند و فعال، و تعامل بیشتر دانشجویان با هم، انجمن علمی پویایی خود را حفظ کرده و بیش از پیش بدرخشد.

مهندس نیکوئیان، نائب دبیر انجمن علمی مدیریت شهری نیز اظهار امیدواری کردند که مشارکت و حضور فعال و همه جانبه دانشجویان در برنامه های انجمن افزایش یابد و از ظرفیت های بالای انجمن به شکل بهینه و کارآ استفاده گردد.

در پایان جلسه نیز به سوالات دانشجویان پاسخ داده شد.

 

 

تاریخ درج خبر: 1396/07/18 - ساعت درج خبر: ٠٨:٢٩ - شماره خبر: ٤٣٣٢ - تعداد بازدید: 252


خروج