• آرشیو اخبار فرهنگی


انتصاب دکتر نعمت الله ایرانزاده به معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه

مراسم معارفه دکتر نعمت الله ایرانزاده معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و تقدیر از تلاش ها و خدمات دكتر حسین سلیمی بجستانی معاون سابق فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ۲۰ آبان ماه با حضور دکتر سلیمی رئیس دانشگاه، معاونان و مدیران حوزه فرهنگی و اجتماعی دانشگاه برگزار شد.

 

دکتر سلیمی رئیس دانشگاه در ابتدای این مراسم ضمن قدردانی از زحمات دکتر سلیمی بجستانی در مدت تصدی این مسئولیت در معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه گفت: حسن این جلسه این است که تودیع ندارد و دکتر بجستانی همچنان معاون دانشجویی هستند.ایشان یک دوره‌ای کمک کردند تا فضا بهبود پیدا کند و همچنان در خدمتشان هستیم. رئیس دانشگاه تصریح کرد: معاونت دانشجویی ارتباطی نزدیک و تنگاتنگ با حوزه فرهنگی دارد. او افزود: معاونت فرهنگی یک معاونت کلیدی، اساسی و راهبردی است که شاید به این شکل در دانشگاه‌های سایر کشورها وجود نداشته‌باشد. جامعه و دانشگاه‌های ما در شرایط خاصی هستند که به نظر می‌رسد که متصدیان متفاوتی می‌خواهد. 

دکتر سلیمی با بیان این نکته که امر فرهنگ نیاز به متولی ندارد بلکه متصدیانی باید باشند تا فعالیت‌ها را هموار کنند، تصریح کرد: دانشگاه‌های ما در شرایط تحول اساسی قرار دارند و ما  در وضعیتی هستیم که ایده، بنیاد و جایگاه دانشگاه در حال تغییر اساسی است. تا چند سال گذشته بر اساس تعریف کلاسیک دانشگاه در ایفای نقش خودمان دچار مشکل بوده‌ایم. بعد از حل این مسائل به حوزه فرهنگی می‌رسیم.

رئیس دانشگاه اظهار داشت: وظیفه داریم، فضای تربیت دانشجویان را فراهم‌کنیم‌که این یک معنای فراخ از معاونت فرهنگی است. برخی افراد فکر می‌کنند فعالیت فرهنگی در اختیار قرار دادن یک سری امکانات به کانون‌ها و ‌انجمن‌ها وکنترل تشکل‌ها خلاصه می‌شود. او افزود: خیلی‌ها تلاش می‌کنند که کل فضای دانشگاه به همین‌موارد خلاصه شود. این مسائل مهم است اما همه وظایف معاونت فرهنگی نیست. وظیفه این معاونت فراهم کردن شرایط تربیت برای دانشجویان و استادان است. دانشجویان با کار آمدی، فرهیخته شدن و‌ رشد شخصیت وارد دانشگاه می‌شوند، این هدف گیری کلانی است که ما در معاونت فرهنگی به آن نیاز داریم. 

 

تاریخ درج خبر: 1396/08/21 - ساعت درج خبر: ٠٧:٤٥ - شماره خبر: ٤٦٤١ - تعداد بازدید: 366


خروج