• آرشیو اخبار فرهنگی


کسب مقام سوم جشنواره ملی قرآن در رشته مفاهیم نهج البلاغه توسط آقای مهدی نیک روش از دانشگاه علامه طباطبائی

 معاونت فرهنگی دانشگاه علامه طباطبائی کسب مقام سوم  جشنواره ملی قرآن دانشگاهیان در رشته مفاهیم نهج البلاغه را به آقای مهدی نیک روش تبریک می گوید و برای ایشان توفیقات روزافزون را خواستار است.

سی و دومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان با رقابت بیش از 320 هزار نفر دنبال شد و در نهایت، هزار و 8 نفر به مرحله نهایی راه یافتند. نتایج رقابت‌های رشته‌های مختلف آوایی و کتبی سی و دومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان اعلام شد.

دکتر میرزایی در اختتامیه جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان: ماحصل فعالیت های قرآنی دانشگاهیان باید این باشد که دانشگاه ارتقا اخلاقی و معنوی پیدا کند.
 
دکتر میرزایی در اختتامیه جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان: ماحصل فعالیت های قرآنی دانشگاهیان باید این باشد که دانشگاه ارتقا اخلاقی و معنوی پیدا کند.
وی تاکید کرد: تمام تلاش ما به خصوص قاریان و حافظان قرآن دانشگاهی باید این باشد که معارف قرآنی در دانشگاه ترویج یابد و آموزه های قرآنی در سبک زندگی دانشگاهیان ساری و جاری باشد.
همچنین وی بیان کرد: حافظان و قاریان دانشگاهی باید رفتار و عملشان مرجع برای دیگران باشد و همه باید تلاش کنیم که قرآن که کتاب تمام هستی است از مهجور بودن خارج شود، لازمه اش این است که از آموزه ها و معارف قرآن در زندگی روزمره مان، در علممان و در رفتارمان بهره ببریم.
وی با تجلیل و تقدیر از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به خاطر برگزاری شایسته سی و دومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان، اعلام نمود: سال آینده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری میزبان سی و سومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان خواهد بود.
رشته آشنایی با مفاهیم نهج‌البلاغه/ دانشجویان
معصومه حاجی‌زاده چناری از دانشگاه علوم پزشکی بابل رتبه اول 
فاطمه دهقان از دانشگاه فرهنگیان و محسن رجبی از دانشگاه پیام نور رتبه دوم مشترک
مهدی نیک‌روش از دانشگاه علامه طباطبائی رتبه سوم 

این جشنواره در بخش های آوایی، قرائت، ترتیل، حفظ 5 جزء، 15 جزء و کل قرآن، مفاهیم و سیره معصومین، ترجمه و تفسیر قرآن، مقاله نویسی تالیف کتاب و بررسی و نقد کتاب برگزار می شود.

در این دوره از مسابقات 1008 شرکت کننده در مرحله نهایی، 95 نفر از استادان در سه بخش و 10 رشته رقابتی حضور دارند.
آیین افتتاحیه سی و دومین جشنواره ملی قران و عترت دانشگاهیان در تالار اندیشه حوزه هنری با حضور حجت الاسلام محمد محمدیان، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و محمدرضا داود آبادی فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، مهدی بحرالعلوم دبیر جشنواره و ریاست مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت و دانشجویانی از سراسر کشور در سالن سوره حوزه هنری برگزار شد.
 
 

تاریخ درج خبر: 1396/09/12 - ساعت درج خبر: ١٥:٢٠ - شماره خبر: ٤٨٣٢ - تعداد بازدید: 418


خروج