• آرشیو اخبار فرهنگی


به مناسبت روز دانشجو؛ سیر جنبش دانشجویی با حضور حسن عباسی در دانشگاه علامه طباطبائی بررسی شد

حسن عباسی، رئیس اندیشکده یقین به مناسبت روز دانشجو با موضوع جنبش‌های دانشجویی انقلاب اسلامی در جمع دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی  سخنرانی کرد.

 این مراسم با عنوان «یار دبستانی من»، توسط بسیج دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی ۱۲ آذرماه در سالن آمفی‌تئاتر این دانشکده برگزار شد.

در این مراسم، عباسی به بررسی سیر جنبش‌های دانشجویی در انقلاب اسلامی پرداخت.استاد حسن عباسی با حضور در دانشگاه علامه طباطبایی به مناسبت روز دانشجو در ۱۲ آذر ۹۶  به بررسی مراحل پنج گانه حرکت جنبش دانشجویی در عمر ۳۹ سال گذشته جمهوری اسلامی پرداخت.

وی گفت: اول انقلاب ۱۵۰ هزار دانشجو در دانشگاه ها داشتیم و امروز بیش از ۷۰ هزار استاد دانشگاه و ۴ و سه دهم میلیون دانشجو در دانشگاه ها داریم که این مورد جز در دوره صفویه تا به امروز بی سابقه بوده است و جامعه علمی هم اکنون در کشور ما شکل گرفته است و نقش دانشگاه در حرکت علمی کشور یک حرکت بی بدیل است.

عباسی افزود: قلب تپنده این جامعه علمی، جنبش دانشجویی است که نه سال گذشته بعداز انقلاب اسلامی حرکت پیشتازی را در جنبش های اجتماعی چون جنبش زنان، محیط زیست، استادان و غیره داشته است.

رئیس مرکز بررسی های دکترینال در ادامه گفت: عمر ۳۹ ساله جمهوری اسلامی در دوران هیچ کدام از انبیا تکرار نشده است. اهل حق در دوره انبیا و ائمه نمی توانستند حکومت تشکیل دهند چون مردمی هم چون مردم زمان ما نداشتند و ما باید قدردان چنین مردمی باشیم. تنها دوره کوتاهی سلیمان نبی و بعد از آن پیامبر اسلام و دوره بسیار کوتاهی هم حضرت علی در کوفه حکومت داشتند که از درون جامعه دینی سه جنگ به حضرت علی تحمیل شد و نهایتا ایشان را شهید کردند. بنابراین اولین بار است که جریانی دینی در تراز جهانی فرصت حکومت پیدا کرده است. جنبش دانشجویی و دانش آموزی در حرکت ۳۹ ساله انقلاب اسلامی یکی از کلیدی ترین نقش ها را داشته است.

تاریخ درج خبر: 1396/09/13 - ساعت درج خبر: ١٥:٥٦ - شماره خبر: ٤٨٤٣ - تعداد بازدید: 364


خروج