• آرشیو اخبار فرهنگی


«مستند انقلاب جنسی۲» اکران شد

«مستند انقلاب جنسی۲» به‌همت انجمن‌ علمی-دانشجویی جنبش نرم‌افزاری و با همکاری انجمن علمی-دانشجویی مشاوره و کانون فیلم و عکس، ۲۳ اردیبهشت‌ماه در سالن آمفی تئاتر دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبائی اکران و مورد بررسی و نقد قرار گرفت.

بعد از اکران «مستند انقلاب جنسی۲» که با استقبال دانشجویان و برخی از استادان دانشگاه علامه طباطبائی بررسی تأثیر تحولات سیاسی و فرهنگی بر خانواده ایرانی و خانواده غربی از منظر حقوقی، روان‌شناسی و جامعه‌شناسی مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست حسین شمقدری، کارگردان «مستند انقلاب جنسی۲» و محمد دلاوری خبرنگار و روایت‌گر این مستند که اجرای این نشست را هم بر عهده داشت، حضور داشتند.

بعد از اکران این مستند، جلسه بررسی و نقد با حضور دکتر  علی تقی‌زاده، عضو هیئت علمی گروه حقوق خصوصی دانشگاه علامه طباطبائی، دکترآتوسا کلانتر هرمزی، مدیرگروه مشاوره این دانشگاه و دکتر محمود حکمت‌نیا، عضو هیئت علمی پژوهشکده فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار شد.

حسین شمقدری مستند ساز جوانی است که در مؤسسه «آرمان مدیا»، دوربین مستندش را به غرب برد و از «میراث آلبرتا» گرفته تا «سی‌و‌سه سال سکوت» و «انقلاب جنسی۱»، با غرب آن طور که هست روبه‌رو شد، این بار هم از فضای سیاه و سفید ذهنی که به طور پیش‌فرض در ذهن مخاطب شرقی نسبت به غرب وجود دارد عبور کرده و در«انقلاب جنسی۲»، به بحث زن در جامعه غربی پرداخته است؛ جایی که زن از جایگاه انسانی خود رانده و باعث شکل‌گیری جنبش فمنیسم شد و فمنیست‌ها کاری کردند که خانواده در غرب به چالش کشیده شود.

عکس: فاطمه شبانی – عطنا

تاریخ درج خبر: 1397/02/25 - ساعت درج خبر: ١٤:٢٠ - شماره خبر: ٦١٤٦ - تعداد بازدید: 160


خروج