زمانبندی سی و پنجمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان (مرحله دانشگاهی) اعلام شد

ثبت‌نام از متقاضیان سی و پنجمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان در مرحله دانشگاهی در دو بخش معارف و مفاهیم و در بخش آوایی آغاز شد و تا ۳۰ بهمن‌ماه سال جاری ادامه دارد.

 

مهلت ثبت نام تا ۳۰ بهمن ماه 1398

زمان آزمون رشته های کتبی (کتابخوانی و حفظ) دوشنبه 5 اسفند 1398 (به صورت هم زمان در دانشکده های حقوق و علوم سیاسی، ادبیات، اقتصاد، علوم اجتماعی؛ ساعت 10)

زمان آزمون رشته های شفاهی (قرائت تحقیق و قرائت ترتیل، اذان، دعا و مناجات خوانی، تواشیح) پنجشنبه 8 اسفند 1398 در مسجد امام علی (ع) دانشگاه علامه طباطبائی

زمان آزمون خواهران 8 اسفند 1398 در مسجد امام علی (ع) دانشگاه علامه طباطبائی ساعت 10

زمان آزمون برادران 8 اسفند 1398 در مسجد امام علی (ع) دانشگاه علامه طباطبائی ساعت 14

طبق دستورالعمل اجرایی جشنواره برگزاری مرحله دانشگاهی، ثبت‌نام از داوطلبان شرکت در سی و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان در مرحله داخلی از سوی واحد فعالیت‌های دینی و قرآنی دانشگاه علامه طباطبائی آغاز شد.

این جشنواره قرآنی در طی سه مرحله و با هدف انس و توجه بیشتر به کتاب آسمانی قرآن و معارف اسلامی و همچنین ترویج کتاب‌ خوانی برگزار می‌گردد. دفتر نهاد رهبری دانشگاه، کانون کتاب و کتاب‌خوانی، واحد خانه‌های دانشجویی، کانون قرآن و عترت، کانون مهدویت، هیئت اصحاب عاشورایی در برگزاری این مرحله هستند. علاقه‌مندان می‌توانند به‌ منظور ثبت‌ نام و کسب اطلاعات بیشتر از طریق مراجعه به وب‌ سایت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، دفتر فعالیت‌های دینی و قرآنی واقع در مسجد دانشگاه، تماس با شماره ۴۸۳۹۳۵۲۴ و یا کانال کتاب‌خوان atu-book@ اقدام نمایند.

لازم به ذکر است این جشنواره ویژه دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی است و هر دانشجو فقط در یک رشته می تواند ثبت نام نماید (به جز رشته تواشیح). به برگزیدگان برتر مرحله دانشگاهی این جشنواره در هر رشته ۴ میلیون ریال (رشته حفظ و قرائت ۵ میلیون ریال) به همراه جوایز نقدی برای نفرات دوم تا پنجم در هر رشته در نظر گرفته‌ شده است.

بخش‌های جشنواره:

معارف و مفاهیم: مسابقات کتاب‌خوانی

آشنایی با احادیث، آشنایی با نهج‌البلاغه، آشنایی با صحیفه سجادیه، حفظ موضوعی قرآن، ترجمه و تفسیر قرآن، سیره معصومین، احکام، پرسمان قرآنی، سبک زندگی ایرانی اسلامی و حفظ کل، حفظ ۵ و ۱۰ و ۲۰ جزء. این آزمون اسفندماه به‌ صورت هم‌زمان در دانشکده‌های ادبیات، اقتصاد، علوم اجتماعی و ارتباطات برگزار خواهد شد.

بخش آوایی مسابقات شفاهی شامل: قرائت تحقیق و قرائت ترتیل، اذان، دعا و مناجات خوانی، تواشیح است.

زمان این آزمون اسفند ماه در محل مسجد امام علی (ع) پردیس مرکزی دانشگاه خواهد بود.

جدول رشته‌های جشنواره

بخش رشته‌ها

آوایی:

۱-قرائت (تحقیق) ۲- قرائت (ترتیل) ۳-حفظ ۵ جزء ۴- حفظ ده جز ۵- حفظ ۲۰ جز ۶-حفظ کل ۷- دعا و مناجات خوانی ۸- تواشیح(برادران) ۹-اذان (برادران)

معارفی:

۱-مفاهیم نهج البلاغه ۲- آشنایی با سیره معصومین (ع) ۳-حفظ موضوعی قرآن کریم ۴-آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن ۵- احکام ۶-آشنایی با مفاهیم صحیفه سجادیه ۷-آشنایی با احادیث اهل بیت ۸- پرسمان معارفی ۹-سبک زندگی اسامی ایرانی

پژوهشی:

۱-مقاله ۲- تلخیص کتاب

فناوری:

۱- تولید نرم افزار ۲- کانال شبکه های مجازی

ادبی:

۱- شعر ۲-داستان نویسی ۳-فیلمنامه نویسی ۴-نمایشنامه نویسی

هنری ۱- خوشنویسی ۲- نقاشی ۳- عکس ۴- تذهیب ۵- فیلم کوتاه ۶- معرق و منبت ۷- طراحی پوستر

نکات مهم

• ثبت نام در بخش های پژوهشی، فناوری ، ادبی و هنری جشنواره از ۲۰ فرودین ماه سال ۹۹ آغاز می شود.

• جهت اطلاع از جزئیات و نکات مهم در مورد جشنواره آیین نامه را مطالعه کنید:

فایل آیین نامه

• جهت اطلاع از جوایز فایل زیر را دانلود کنید:

فایل جوایز

• جهت اطلاع از منابع آزمون فایل زیر را دانلود کنید:

منابع

• جهت دانلود پی دی اف منابع به سایت معاونت فرهنگی دانشگاه یا کانال کتابخوان مراجعه نمائید

جهت ثبت نام در جشنواره از لینک زیر وارد شوید:

لینک ثبت نام

 

 
 

تاریخ درج خبر: 1398/11/29 - ساعت درج خبر: ١٤:٤٤ - شماره خبر: ١١٣٧٣ - تعداد بازدید: 154


خروج